9 Bieg Miłosierdzia

ZAPISY JUŻ RUSZYŁY!!!

Podobnie, jak przed rokiem, tak i tym razem można wybrać bieg sportowy lub rekreacyjny. Dla każdego uczestnika przygotowany będzie okolicznościowy medal oraz poczęstunek. Tym razem zebrane środki pomogą w leczeniu 10-letniej Zosi Trzyny z Częstochowy. Zaprzyjaźnione z nami firmy/instytucje zobowiązały się, że przekażą za każdego uczestnika Biegu  5 zł na leczenie Zosi! Im będzie nas więcej, tym szybciej Zosia będzie mogła mieć zakupioną nową pompę insulinową.

Masz dwie opcje do wyboru:

1)         Bieg rekreacyjny (5 km, można przebiec/przespacerować/przejechać w wózku, udział bezpłatny)
https://docs.google.com/forms/d/1tug2nJJVCFIierq29rd7f3McE4C-TkZpe9OmF8N1pE0/edit 

REGULAMIN BIEGU REKREACYJNEGO

2)         Bieg sportowy (5 km,  profesjonalnym pomiarem czasu i klasyfikacją miejscową, udział płatny)
https://www.zmierzymyczas.pl/1665/9-bieg-milosierdzia.html

Bieg Miłosierdzia

Zosia Trzyna jest uczennicą kl. III Jasnogórskiej Publicznej Szkoły Muzycznej w Częstochowie. Uczy się grać na skrzypcach. Jest dziewczynką pełną radości, energii i marzeń. Niestety, w styczniu br. zdiagnozowano u niej cukrzycę insulinozależną typu 1. Oznacza to, że do końca życia będzie musiała każdego dnia pokonywać wiele trudności, aby zapewnić sobie w miarę normalne funkcjonowanie. Choroba dziewczynki jest również ogromnym wyzwaniem dla jej bliskich – ciągła kontrola cukru w dzień i w nocy, ważenie i przeliczanie każdego posiłku, pilnowanie diety oraz wkłucia. Mama Zosi spędza całe dnie w szkole, aby zapewnić jej maksymalne bezpieczeństwo.

Aby ułatwić Zosi codzienne funkcjonowanie rodzice chcą zakupić dla niej pompę insulinową nowej generacji. Pompa pozwoli mamie na powrót do pracy, a Zosia będzie miała pewność, że sprzęt zadba o odpowiedni poziom glikemii. Najnowsza pompa przewiduje zapotrzebowanie na insulinę i dostosowuje jej podaż. Automatycznie koryguje wysokie wartości i pomaga zapobiegać epizodom hipoglikemii. Jej koszt jest jednak ogromny, dlatego pragniemy włączyć się w pomoc!